Blog

Dzień Kota i pochwała lenistwa

Myśli krótkie a czasem inne /

Zabieram swój kolorowy hamak i zawieszam między tujami w ogrodzie. Trochę się kręcę: mam książkę, poduszka – mogę już leżakować. Słońce przyjemnie grzeje.

Kilka stron Fromma i zasypiam… budzę się po prawie godzinie, pogoda jakby gorsza. Zabieram hamak, poduszkę na wypadek deszczu.

Obok hamaku od początku leży zwinięty w kłębek Kiler - mój kot.


Hipnoza fakty i mity część 3

psychoterapia /

Pytania i odpowiedzi na temat hipnozy w kolejnej odsłonie. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat hipnoza tu znajdziesz odpowiedzi. Zapraszamy!


Hipnoza fakty i mity część 2

psychoterapia /

Druga część popularnego artykułu przybliżającego temat hipnozy. W artykule znajdziesz odpowiedzi na kolejne cztery pytania często zadawane przez pacjentów. Miłej lektury

Hipnoza fakty i mity część 1

psychoterapia /

HIPNOZA ??? coś dziwnego, tajemniczego nowa moda, coś groźnego, coś co powoduje, że nie mam władzy nad sobą, można mi coś pozmieniać w głowie bez mojej zgody, władza nad umysłem … itp.

Takie i podobne  poglądy mają na temat hipnozy niektóre osoby, które się pojawiają u mnie w gabinecie  jednej strony chcąc skorzystać z tej metody z 2 strony się jej bojąc.

Postanowiłam przybliżyć trochę to narzędzie terapeutyczne. Tak jest to narzędzie i jako takie je traktuję.  Przyjrzyjmy się temu zjawisku, rozprawmy się z mitami, spójrzmy naukowym okiem. 

 


Czego sobie dzisiaj gratulujesz?

Myśli krótkie a czasem inne /

...bardzo często oczekujemy że to nasze środowisku: partner, partnerka, rodzice, znajomi, przyjaciele czy też dzieci, mają nas docenić, zauważyć efekty naszej pracy, wesprzeć dobrym słowem. Stawiamy ich w bardzo trudnej roli – jurorów którzy mają  być czujni, bo to może właśnie dzisiaj uważasz że powinieneś otrzymać nagrodę lub chociaż wyróżnienie w konkursie „jestem super bo…”.


7 nawyków skutecznego działania. Nawyk 7: Ostrzenie piły

Poczytalni /

.....jeśli jesteśmy zdrowi pewne ważne sprawy schodzą gdzieś na dalszy plan. Często odkładamy je na później: "od nowego roku, od wiosny zacznę regularnie ćwiczyć" .Często możemy usłyszeć, że ktoś nie ma czasu na ćwiczenia. Stephen Covey fantastycznie przeformułowuje to stwierdzenie: nie masz czasu by tego nie robić. Covey zachęca do zwrócenia uwagi zarówno na elastyczność jak i ja wytrzymałość. W tym. działaniu nie chodzi o krótkotrwały efekt "schudnę do wakacji", chodzi o konsekwentną odnowę!


Kwietniowe reminiscencje

Gumisiowa Korona Gór /

Kwiecień w Tatrach to tak naprawdę jeszcze zima. W dolinach pięknie kwitną krokusy, w schroniskach i drogach do nich robi się trochę tłoczno i gwarno...

Przekraczając umowną granicę, opuszczam towarzystwo i mogę zanurzyć się w świat, gdzie pozostawiony sobie sam mogę spotkać się z sobą i swoimi ograniczeniami.

 


7 nawyków skutecznego działania. Nawyk 6: Synergia

Poczytalni /

"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele"  Walter Lippmann

Czym jest synergia? Najprościej rzecz ujmując synergia jest czymś więcej niż sumą części tworzących całość. 1+1=3 bądź więcej. Tlen + wodór tworzą wodę, czyli coś kompletnie nowego. Dwie połączone deski mogą unieść większy ciężar niż suma tego, co może unieść każda z nich oddzielnie.


W poszukiwaniu spokoju duszy

zasłyszane /

Na wielkich kamiennych pustyniach gór istnieje, dziwny rodzaj handlu, można zamienić wir swojego życia na nieskończony spokój duszy

Dawno, dawno temu być może gdzieś za rogiem żył Dżin. Dżin jak to Dżin wysłuchiwał ludzi i spełniał ich prośby. Przychodziło do niego wielu ludzi prosząc oto czy tamto. Nasz bohater spełniał wszystkie prośby które do niego kierowano.