Blog

Magiczny słoik – jak powoli oswajam się z tym, żeby być dobrą dla siebie

coaching i okolice /

Jak możemy motywować i wspierać innych, zapominając przy tym o docenianiu siebie?

Wspieranie bliskich osób przychodzi mi łatwo i daje ogromną przyjemność. Wspieranie siebie na początku budziło mój opór. Dlaczego? Im więcej się nad tym zastanawiałam, tym częściej dochodziłam do tego samego wniosku – przecież to normalne, że uporałam się z kolejnym problemem czy nauczyłam się czegoś nowego, nie wydarzyło się przecież nic nadzwyczajnego.


7 nawyków skutecznego działania

Poczytalni /

Mamy wakacje, czas oddechu. Dla wielu to czas urlopów, być może nowe czas podsumowań ;-) Wielu z nas pól roku temu z okazji Nowego Roku, (tak przynajmniej sądzę po rozmowach, ze swoimi bliższymi i dalszymi znajomymi oraz Klientami) miało w planach czytać więcej książek.

Zastanawiałam się nad taką sprawą: jeśli w ciągu całego roku miałbyś przeczytać tylko 1 książkę to, co bym Ci poleciła? I wybór padł na „klasykę” Covey "7 nawyków skutecznego działania". Dlaczego akurat ta książka? Gdyż przeczytana i wdrożona zmienia ludzi. W odróżnieniu od wielu książek z dziedziny sukcesu które mówią, że możesz wszystko, możesz osiągnąć  sukces,  Covey  pokazuje JAK to zrobić. Opierając się na tytule można powiedzieć, że sprawia,  iż działanie staje się bardziej skuteczne.