Blog

Bajka o gęsi znoszącej złote jaja. 7 Nawyków skutecznego działania

z przymrużeniem oka /

Bajka o gęsi znoszącej złote jajka, pojawia się w książce: "7 nawyków skutecznego działania" S. Coveya, stąd w ramach

Był sobie chłop i baba, aby ich przybliżyć nazwijmy ich Alan i Dżesika..oboje mieszkali na wsi. Domek mieli ubogi i często doświadczali głodu. Pewnego dnia Alan wybrał się do lasu po drewno na opał. Las był daleko od ich chałupy zatem była to wyprawa na dzień cały. Wracając z lasu, pośród pól znalazł piękną, wielką, białą gęś. Chłop aż podskoczył  z wrażenia. Już widział oczyma wyobraźni jak gęś stanie się wspaniałą ucztą dla niego i żony. Wszystkie zmysły pracowały pełną parą: czuł zapach pieczonego mięsa, ślinianki pompowały ślinę. Rzucił zebrane drewno i złapał bez trudu gęś. Przed wieczorem wrócił do domu.


7 nawyków skutecznego działania. Nawyk 3: rób najpierw to, co najważniejsze

Poczytalni /

Dzisiaj o nawyku 3, czyli rób najpierw to, co najważniejsze

Na początek pytanie:

Wskaż jedną czynność, która mógłbyś robić codziennie (a nie robisz), a co kolosalnie poprawiłoby twoje życie osobiste. Jeszcze wrócimy do tego pytania.

Nawyk trzeci jest naturalną konsekwencją nawyku 1 (ja tu rządzę) i nawyku 2 (używam swojego mózgu, mam wizję swojego życia, opieram się na wartościach), jest realizacją, wprowadzaniem w czyn. Nawet najpiękniejsze marzenie pozostanie tylko marzeniem bez konsekwentnej realizacji.