Blog

Bal w Jaskini Niedźwiedziej '05

Gumisiowa Korona Gór /

Noc – ta zwyczajowa, bo w Jaskini podział na dzień i noc sensu nie ma ;-) minęła szybko. Gasząc latarki po kilku, może kilkunastu minutach ciszy mózg zaczyna jakoś ogarniać ten cały nierealny świat wokół. Czasami patrząc gdzieś przed siebie, wydaje mi się że widzę błyski światła. Mimo całej nierealności i swoistej deprywacji czuję się bezpiecznie. Tony ziemi i skał nad naszymi głowami odgradzając nas od mrozu i śniegu na powierzchni. U nas panuje przyjemne parę stopni na plusie.


Lackowa, a w Bielicznej śniegu aż po pas...

Gumisiowa Korona Gór /

Rankiem jestem zdrętwiały i jest mi zimno. Zimno to eufemizm, palce rąk wydaja się być nie w pełni kompatybilne z resztą mojego hardwear'u. Nie pamiętam kiedy tak zmarłem - ale żyje. Z niemałym trudem zwijamy namiot, pamiątkowe foty, resztki herbaty z termosu i ruszamy do Wysowej. Potem wydawało nam się że do Bielicznej a znaleźliśmy się w Cigielce u naszych południowych sąsiadów. W zasadzie dokonaliśmy przestępstwa, bo przekroczyliśmy nielegalnie granicę państwa, to były czasy kiedy Układ z Schengen nie funkcjonował i nie byliśmy członkami UE.


7 nawyków skutecznego działania. Nawyk 5: Staraj się najpierw zrozumieć, potem być zrozumiany

Poczytalni /

Stephen Covey w swojej książce "7 nawyków skutecznego działania" zachęca do empatycznego słuchania. Nie ma tu na myśli technik, powierzchownych działań tylko empatyczne dążenie do poznania drugiej osoby i jej stanowiska. Empatia, nie ma tu wiele wspólnego z sympatią. Sympatia już jest pewnego rodzaju osądem, a empatia to zbieranie danych, jest pozbawiona osądu.


Zamiast listy postanowień, manifest noworoczny

zasłyszane /

W każdym z nas kryje się coś niesamowitego, coś co niejednokrotnie trudno dostrzec wśród sił które ogarniają nasz potencjał, tymi siłami są nasze przekonania, nasze ograniczające przekonania.

Zachęcam Cię jednak abyś aktywował swój dar, abyś wyruszył w poszukiwaniu tego co w Tobie najlepszego, tego co pozwala wznieść się ponad samych siebie, by osiągnąć to czego pragniemy o czy marzymy.


Mulhacen - każdy krok niesie pokój

Gumisiowa Korona Gór /

Moim marzeniem jest puścić pawia, oddam królestwo za Aspiryne. Robię przerwy co parę, może paręnaście metrów, oddycha mi się całkiem dobrze, tylko to zmęczenie, ból głowy no i nudności. Gdzieś we mgle słyszę głosy, jak nic jest to niemiecki, przypominam sobie wejście na Teide i niemieckie  krasnoludki..


Gumisiowa Korona Gór

Gumisiowa Korona Gór /

Gumisiowa Korona Gór czyli absolutnie subiektywna lista szczytów do zdobycia w ramach moich górskich aktywności. Pomysł na stworzenie swojej Korony to wypadkowa pasji podróżowania i  filozofia działania w realizowaniu swoich celi, do tego od jakiegoś czasu przesuwana data rozpoczęcia  pisania bloga o podróżowaniu.


O dobrej pamięci

zasłyszane /

Mówi się iż każdy kij ma dwa końce. Czy dobra pamięć może mieć jakieś negatywne następstwa?

Gdzieś na Srilance, do drzewa przywiązany był mały słoń. Lina była gruba i nie pozwalała oddalić się słoniątku zbyt daleko. Mimo wielu prób jakie podejmowało słoniątko, nigdy nie udało się mu ani przerwać liny jak również wyrwać drzewa do którego był przywiązany.


7 nawyków skutecznego działania. Nawyk 4: myśl w kategoriach wygrana–wygrana.

Poczytalni /

Pierwszym nawykiem tworzącym współzależność z innymi ludźmi  jest nawyk „Myśl w kategoriach wygrana- wygrana.”

Stephen Covey wyróżnia 6 paradygmatów stosunków międzyludzkich, nie są to techniki, jest to sposób patrzenia na świat kompletna filozofia stosunków między ludzkich.


Jeden Obraz Wart Więcej niż tysiąc słów #2

z przymrużeniem oka /

Druga część wpisu przedstawiającego twórczość Pawła Kuczyńskiego. Dzisiejszy wpis miał być ostatnim wpisem z pracami wspomnianego rysownika. Spore zainteresowanie zachęciło mnie jednak do przygotowania jeszcze kilku wpisów z pracami Szczecinianina...