Gumisiowa Korona Gór

Kwietniowe reminiscencje

Gumisiowa Korona Gór /

Kwiecień w Tatrach to tak naprawdę jeszcze zima. W dolinach pięknie kwitną krokusy, w schroniskach i drogach do nich robi się trochę tłoczno i gwarno...

Przekraczając umowną granicę, opuszczam towarzystwo i mogę zanurzyć się w świat, gdzie pozostawiony sobie sam mogę spotkać się z sobą i swoimi ograniczeniami.

 


Bal w Jaskini Niedźwiedziej '05

Gumisiowa Korona Gór /

Noc – ta zwyczajowa, bo w Jaskini podział na dzień i noc sensu nie ma ;-) minęła szybko. Gasząc latarki po kilku, może kilkunastu minutach ciszy mózg zaczyna jakoś ogarniać ten cały nierealny świat wokół. Czasami patrząc gdzieś przed siebie, wydaje mi się że widzę błyski światła. Mimo całej nierealności i swoistej deprywacji czuję się bezpiecznie. Tony ziemi i skał nad naszymi głowami odgradzając nas od mrozu i śniegu na powierzchni. U nas panuje przyjemne parę stopni na plusie.


Lackowa, a w Bielicznej śniegu aż po pas...

Gumisiowa Korona Gór /

Rankiem jestem zdrętwiały i jest mi zimno. Zimno to eufemizm, palce rąk wydaja się być nie w pełni kompatybilne z resztą mojego hardwear'u. Nie pamiętam kiedy tak zmarłem - ale żyje. Z niemałym trudem zwijamy namiot, pamiątkowe foty, resztki herbaty z termosu i ruszamy do Wysowej. Potem wydawało nam się że do Bielicznej a znaleźliśmy się w Cigielce u naszych południowych sąsiadów. W zasadzie dokonaliśmy przestępstwa, bo przekroczyliśmy nielegalnie granicę państwa, to były czasy kiedy Układ z Schengen nie funkcjonował i nie byliśmy członkami UE.


Mulhacen - każdy krok niesie pokój

Gumisiowa Korona Gór /

Moim marzeniem jest puścić pawia, oddam królestwo za Aspiryne. Robię przerwy co parę, może paręnaście metrów, oddycha mi się całkiem dobrze, tylko to zmęczenie, ból głowy no i nudności. Gdzieś we mgle słyszę głosy, jak nic jest to niemiecki, przypominam sobie wejście na Teide i niemieckie  krasnoludki..


Gumisiowa Korona Gór

Gumisiowa Korona Gór /

Gumisiowa Korona Gór czyli absolutnie subiektywna lista szczytów do zdobycia w ramach moich górskich aktywności. Pomysł na stworzenie swojej Korony to wypadkowa pasji podróżowania i  filozofia działania w realizowaniu swoich celi, do tego od jakiegoś czasu przesuwana data rozpoczęcia  pisania bloga o podróżowaniu.