z przymrużeniem oka

Jeden Obraz Wart Więcej niż tysiąc słów #2

z przymrużeniem oka /

Druga część wpisu przedstawiającego twórczość Pawła Kuczyńskiego. Dzisiejszy wpis miał być ostatnim wpisem z pracami wspomnianego rysownika. Spore zainteresowanie zachęciło mnie jednak do przygotowania jeszcze kilku wpisów z pracami Szczecinianina...


Bajka o gęsi znoszącej złote jaja. 7 Nawyków skutecznego działania

z przymrużeniem oka /

Bajka o gęsi znoszącej złote jajka, pojawia się w książce: "7 nawyków skutecznego działania" S. Coveya, stąd w ramach

Był sobie chłop i baba, aby ich przybliżyć nazwijmy ich Alan i Dżesika..oboje mieszkali na wsi. Domek mieli ubogi i często doświadczali głodu. Pewnego dnia Alan wybrał się do lasu po drewno na opał. Las był daleko od ich chałupy zatem była to wyprawa na dzień cały. Wracając z lasu, pośród pól znalazł piękną, wielką, białą gęś. Chłop aż podskoczył  z wrażenia. Już widział oczyma wyobraźni jak gęś stanie się wspaniałą ucztą dla niego i żony. Wszystkie zmysły pracowały pełną parą: czuł zapach pieczonego mięsa, ślinianki pompowały ślinę. Rzucił zebrane drewno i złapał bez trudu gęś. Przed wieczorem wrócił do domu.


Jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów

z przymrużeniem oka /

Dzisiaj trochę obrazkowo. Mówi się iż jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów, stąd dzisiaj zapraszam do obejrzenia I-wszej części wpisu poświęconego pracom Pawła Kuczyńskiego. Paweł Kuczyński – polski grafik, urodzony w Szczecinie w 1976 roku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, kierunek grafika.


17 ciekawostek o całowaniu

z przymrużeniem oka /

Wpis okolicznościowy z okazji Światowego Dnia Pocałunku i próby złagodzenia syndromu poniedziałku po pięknym weekendzie.

Pocałunek – akt polegający na kontakcie ust z ciałem innej osoby (np. ustami, policzkiem, dłonią) lub przedmiotem (za wikipedia). Bodaj nie ma jednej obowiązującej teorii po co My Ludzie w ogóle się całujemy. Całowanie jest jedną z tych ciekawszych „rzeczy”, które robimy – co ciekawe nie jesteśmy jedyni (jako gatunek) którzy oddają się tej aktywności. Dlaczego całowanie jest tak popularne? Najczęściej powtarzaną teorią wśród naukowców, jest opinia iż całowanie to dla ludzi wymiana genetycznych informacji na temat tego, czy potencjalny partner będzie z nami „koherentny”.