Zamiast listy postanowień, manifest noworoczny

W każdym z nas kryje się coś niesamowitego, coś co niejednokrotnie trudno dostrzec wśród sił które ogarniają nasz potencjał, tymi siłami są nasze przekonania, nasze ograniczające przekonania.

Zachęcam Cię jednak abyś aktywował swój dar, abyś wyruszył w poszukiwaniu tego co w Tobie najlepszego, tego co pozwala wznieść się ponad samych siebie, by osiągnąć to czego pragniemy o czy marzymy.

ZGUBILIŚMY MAPĘ DO DARU

Niestety większość ludzi zapomniała, zgubiła mapę do swego daru, niejednokrotnie żyją w zamku którzy sami wznieśli własnymi rękami. Destrukcyjne myśli: nie potrafię, to zbyt ryzykowne, boję się, to niemożliwe. Jeśli wierzysz że niemożliwe istnieje i nie myślę teraz o podróżach w czasie na które nie mamy teraz pomysłu, zauważ iż ty i ja, przedstawiciele Homo sapiens jesteśmy niemożliwością, istniejąca w tym bezkresnym i mało przyjaznym wszechświecie.

 

Tytuł zastępczy
Tytuł zastępczy
Tytuł zastępczy

 

MAMY SŁABOŚCI I JEDNOCZEŚNIE WSZYSTKIE ZASOBY ABY OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE

Mamy swoje słabości; lęki/ zwątpienia, jesteśmy niedoskonali – to czyni z nas ludzi. Mamy jednak również niesamowitą moc, dar o którym mówiłem wcześniej. Ten dar wyniósł nas księżyc, pozwala przemieszczać się  szybciej niż dźwięk, ten dar/moc sprawia iż są pośród nas Ci którzy zdobywają Everest, inni przechodzą Orlą Perć w Tarach, przepływają kilkanaście długości basenu, sami remontują a może nawet budują swój dom itp, każdy ma swoją górę i swoje zwycięstwo. To wszystko dzięki wielkiemu daru, który każdy z nas ma, tym darem i tą siłą jest wiara w siebie. Napędzani wiarą i pewnością jesteśmy w stanie zmieniać swoje ograniczenia, bo ograniczenia istnieją i są elementem naszego jestestwa ale pełni wiary i mocy możemy z nimi pracować, przesuwać je – redefiniować ich znaczenie. Każdy z nas ma możliwość osiągać cele na miarę swoich możliwości.

WOLNOŚĆ I WYJŚCIE POZA STREFĘ KOMFORTU

Wolni od etykiet zabijających naszą wyobraźnie, możemy wybrać drogę, która jest w nas nawet gdy prowadzi poprzez nieznane pola, poza naszą strefę komfortu.  Poza to co jest dla nas znane i pozwalające czuć się bezpiecznie.  Wbrew niepewności, wbrew obawom poszukajmy tam rozwiązań, bo tam w nieznanym  możemy odnaleźć odpowiedzi na to kim jesteśmy, gdzie i w jakim celu idziemy w swoim życiu. Zachęcam do podróży do takiego miejsca by odkryć do czego naprawdę jesteśmy zdolni.

Damian Gurba

Zapisz się na newsletter!