Sesja coachingowa

sesja coachingowa

sesja coachingowa

SESJA COACHINGOWA

Przyjęliśmy, iż o charakterze procesu coachingowego, decyduje wspólnie Klient i Coach na tzw. sesji kontraktowej, zwanej również sesją zerową. Sesja coachingowa trwa przeciętnie od 60 do 90 minut, częstotliwość spotkań jest kwestią indywidualną i może przybrać formę spotkań raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie jednak nie rzadziej niż co trzy tygodnie. Liczba sesji składająca się na cały proces jest uzależniona od treści z którą przychodzi Klient, przeciętnie jest to ok. 9-11 spotkań – oczywiście są procesy krótsze (np: 3 sesje), ale również znacznie dłuższe (15+ sesji). Celem wsparcia w procesie coachingowym (pomiędzy poszczególnymi sesjami) coach może zaproponować Ci zadania domowe do wykonania, mogą one przybrać różnorakie formy w zależności od kwestii poruszanych na sesji.

Sesja coachingowa kontraktowa (zerowa), to czas kiedy coach odpowie na Twoje pytania, wspólnie zastanowicie się czy temat z którym przychodzisz leży w obszarze pracy coachingowej, czy być może są efektywniejsze metody wsparcia (szkolenie, doradztwo, psychoterapia lub mentoring). Coach zaproponuje zasady współpracy, będąc otwartym na uwagi z Twojej strony. Spotkanie konsultacyjne z coachem daje Ci sposobność podjęcia świadomej decyzji o rozpoczęciu i zaangażowaniu się w proces coachingowy.
Chcesz  rozpocząć zmianę w Twoim życiu? Umów się na sesję kontraktową z coachem: +48 691 750 755
Sesją kontraktowa w Osobistej Doskonałości jest bezpłatna i nie zobowiązuje do kontynuacji coachingu.

Zapraszamy do spojrzenia na to czym jest coaching z innej perspektywy, wykorzystując film animowany, który metaforycznie traktuje o całym procesie jak również przedstawia kilka przykładowych narzędzi, które są wykorzystywane na sesjach.