Szkolenia

Tytuł zastępczy

Szkolenia

SZKOLENIA

W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę  otwartych  szkoleń rozwojowych być może tego właśnie potrzebujesz.

Skuteczna komunikacja

Komunikacja interpersonalna to proces wymiany informacji pomiędzy osobami.  Taki proces zachodzi nieustannie w życiu codziennym, zarówno w obszarze zawodowym jak i prywatnym. Wydaje się więc czymś banalnym przeprowadzanie warsztatu z tematu tak powszechnego w którym zdawać by się mogło wszyscy jesteśmy ekspertami. Zastanówmy się jednak czym jest efektywna komunikacja, i jak wiele razy  mieliśmy do czynienia z błędnym zrozumieniem przez odbiorcę naszego komunikatu, z niewłaściwym odebraniem intencji. O efektywnej komunikacji można mówić wówczas, kiedy treść wypowiedzi jest zrozumiana zgodnie z intencjami nadawcy przekazu. Wypracowanie takiej właśnie umiejętności przekazywania informacji jest celem warsztatu. W czym nam może pomóc efektywna komunikacja? W byciu efektywniejszym rodzicem, bardziej zadowolonym partnerem, pracownikiem i jeszcze wiele wiele innych.

Asertywność

Asertywność czyli stanowczość w wyrażaniu siebie, swoich potrzeb i swoich granic, zgody na rzeczy, które się nam podobają i sprzeciwu w momencie, gdy dzieją się sprawy sprzeczne z naszymi wartościami, gdy nasze granice są naruszane. Można powiedzieć, że osoba asertywna ma w sobie łagodną siłę, nie musi używać agresji, atakowania, gdyż zna inne sposoby na osiągniecie swoich celów. Gdzie może się to przydać? Chyba raczej trzeba by zadać pytanie a kiedy nie? Czy są sytuacje, gdy nie chcesz mieć łagodnej siły? Mieć wybór tylko miedzy byciem ofiara, a agresorem? My oferujemy Ci trzecia drogę.

Leadership na co dzień

Wydawać by się mogło, że leadersip dotyczy tylko osób zarządzających, tylko sfery zawodowej. Nic bardziej mylnego. Na pewno przypominasz sobie sytuację, gdy w naturalny sposób byłeś leaderem, czy to wśród przyjaciół podczas wyprawy w dalekie kraje, czy to, jako dziecko na podwórku, czy też w pracy. A być może nie pamiętasz takich sytuacji, a bardzo byś chciał czasem być leaderem, masz fajne pomysły, ale z nikim się nimi nie dzielisz i chcesz to zmienić. Warto jest przyjmować przywództwo w sposób świadomy,  wtedy, gdy masz na to ochotę . Zachęcamy Cię do udziału  w warsztacie, który pomoże Ci odkryć twój naturalny styl przywódczy, odkryć obszary, w których chcesz pełnić rolę leadera, dostarczy narzędzi, dzięki, którym będziesz wiedział jak to zrobić.  Warto być leaderem dla naszych dzieci,  rodzeństwa, partnera, współpracowników.

Skuteczne zarządzanie czasem

Każdy z nas wie, jak drogocennym dobrem jest w dzisiejszym świecie i życiu każdego z nas czas. Zazwyczaj mamy poczucie, ze jest go za mało i myślimy: „Oh gdyby tylko doba miała 26 godzin”  . Tak nie jest czas miedzy innymi, dlatego jest tak cenny, że jest dobrem ograniczonym, nie da się go cofnąć i nie da się nadrobić pewnych rzeczy. Wykorzystujmy, więc czas najlepiej jak umiemy nie tracą go na rzeczy nieważne, na typowe pożeracze czasu?  Nie znaczy to, że mamy cały czas pracować, znaczy to tyle, ze mamy efektywnie planować także,