Tematy coachingowe

tematy coachingowe

Zastanawiając się nad spotkaniem z coachem, być może pojawiło się w Twojej głowie pytanie: jakie są tematy coachingowe? Czego dotyczą sprawy z którymi trafiają do nas Klienci, czym chcą podzielić się z coachem? Treść/tematy coachingowe z jakimi przychodzą klienci podzieliliśmy umownie na trzy grupy, wraz z kilkoma przykładami:
1. Cel
Chcesz udać się w podróż do  Irkucka, przejechać trasę „66”, zdobyć Koronę Gór Polski lub w końcu pojechać na wakacje, chcesz opanować jeden z języków Śródziemia, dążysz do zwiększenia swojej efektywności, myślisz o podwyżce w pracy i coś Cię powstrzymuje przed rozmową z przełożonym, masz marzenia, jednak coś sprawia że ich nie realizujesz,  chcesz wydać płytę, napisać książkę lub założyć bloga, chcesz być skutecznym sprzedawcą, dobrym menadżerem, myślisz o założeniu własnego biznesu.
2. Problem
Żyjesz z dnia na dzień, bez poczucia sensu, kłócisz się z bliskimi, dostrzegasz że relacje z partnerką/parterem są coraz trudniejsze,  nie możesz się dogadać w pracy, nie potrafisz realizować swoich celów, uważasz że nic Ci nie wychodzi, nie masz pomysłu jak zrealizować swoje plany sprzedażowe, zespół nie pracuje tak jak sobie zaplanowałaś/zaplanowałeś,  masz niskie poczucie własnej wartości, uważasz, że znalazłaś/znalazłeś się w sytuacji bez wyjścia,  przestałaś/przestałeś wierzyć w siebie.
3. Moment refleksji
chcesz odnaleźć zadowolenie z życia, zastanawiasz się nad swoim miejscem na Ziemi, masz kilka możliwości i wahasz którą z nich wybrać, chcesz poprawić jakość swojego życia, relacje z otoczeniem, zastanawiasz się nad swoja karierą – myślisz o zmianie dotychczasowej ścieżki zawodowej lub właśnie rozpoczynasz swoją przygodę z pracą, chcesz się zatrzymać, rozejrzeć, porozmawiać lub pomilczeć…

Relacja coachingowa pozwoli Ci spojrzeć na Twoje życie z innej perspektywy i wydobyć drzemiące w Tobie zasoby i energię. W atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa, często  z dozą humoru i odrobiny prowokatywnej (w odróżnieniu od prowokacyjnej) komunikacji zachęcić do przemyślenia swoich schematów, wybrania optymalnej drogi do celu. Wymieniliśmy tylko część obszarów z którymi pracujemy w czasie sesji i które stanowią tematy coachingowe.
Każdy z nas jest inny, aby wesprzeć Cię w zdefiniowaniu Twoich potrzeb, zapraszamy na sesje kontraktową.
Ty decydujesz, kiedy  będziesz  gotowa/gotowy  wyruszyć w drogę do osobistej doskonałości ??